Kryptowaluty mają swoje zastosowania

Kryptowaluty mają swoje zastosowania, złoto nie: Były doradca prezydenta Clintona

Były doradca Clintona i były członek zarządu nowojorskiego Fedu Glenn Hutchins uważa, że kryptowaluty opierają się na znacznie bardziej użytecznych dla ludzi rzeczach niż złoto.

Glenn Hutchins, inwestor, prezes North Island i współzałożyciel Silver Lake – który pracował z prezydentem USA Billem Clintonem i zasiadał w zarządzie nowojorskiej Rezerwy Federalnej – rozmawiał z CNBC o kryptowalutach i tokenach niezbywalnych (NFT).

Wycenia on niektóre kryptowaluty znacznie wyżej niż złoto. Tymczasem ktoś oferuje 2,5 miliona dolarów za Bitcoin Profit pierwszy w historii tweet Jacka Dorseya i 4 tysiące dolarów za antybitcoinowy tweet Petera Schiffa jako NFT.

Podczas programu Squawk Box w CNBC, Hutchins stwierdził, że właściwe kryptowaluty mają rzeczywiste przypadki użycia i można je porównać raczej do miedzi i platyny niż do złota. Idą w górę i w dół nie tylko jako magazyn wartości, ale jako coś, co ma użyteczność.

Glenn Hutchins jest posiadaczem Bitcoina, który po raz pierwszy kupił BTC jeszcze w 2016 roku, gdy jego wartość handlowa wynosiła około 100 dolarów za monetę.
Dlaczego NFT są lepsze niż rzeczywiste przedmioty kolekcjonerskie, wyjaśnia Hutchins

Anchor zapytał również Hutchinsa o NFTs (non-fungible tokens) i dlaczego stają się one teraz popularne

Ekspert wyjaśnił (na przykładzie cyfrowych kart NBA), że NFT można łatwo handlować w sieci i dzielić się nimi z przyjaciółmi, podczas gdy fizyczne przedmioty kolekcjonerskie będą tylko zbierać kurz na biurku.

Ogólnie rzecz biorąc, zwrócił uwagę, że świat przechodzi obecnie „z formy naziemnej na cyfrową“ i że NFT są dobre, ponieważ mają zastosowanie do tego, co ludzie robią i mogą uchwycić pewne momenty, które ludzie chcą zapamiętać. Następnie użytkownicy mogą również łatwo handlować nimi w sieci – w przeciwieństwie do fizycznego handlu kartami lub innymi przedmiotami kolekcjonerskimi.

 

Tweet Dorseya dostaje 2,5 miliona dolarów, Schiffowi oferuje się 4 tysiące dolarów za jego anty-bitcoinowy NFT

W zeszłym tygodniu prezes Twittera dokonał pierwszej w historii publikacji tweeta (przez siebie samego) w niezabywalny token na platformie opartej na ETH, Cent.

W sobotę prezes Tron Justin Sun zaoferował jego zakup za 500 000 USD. Do poniedziałku, najwyższa oferta wynosiła 2,5 miliona dolarów i została złożona przez malezyjskiego przedsiębiorcę.

Wokalista nienawidzący Bitcoina Peter Schiff również uruchomił nie-fungible token na tej samej platformie – jeden z jego anty-Bitcoinowych tweetów.